نرم افزار JMemorize: بهترین نرم افزار حفظ لغت انگلیسی

نرم افزار برای حفظ لغت زبان

قبلا در قصه یادگیری زبان، منابع ارزان برای یادگیری زبان و نحوه به خاطر سپردن لغات جدید در مورد روندی که من طی کردم و سعی کردم زبان خودم رو تقویت کنم گفتم. در این قسمت هم می خوام در مورد نرم افزار JMemorze بگم که همون جعبه لایتنر دیجیتال من هست که من به واسطه اون سعی می کنم تا لغات جدیدی رو که پیدا می کنم داخلش یادداشت کنم و لغات جدید رو هم مرور کنم. برای دانلود این نرم افزار می تونید از این وبسایت استفاده کنید که خودم برای اولین بار از همین صفحه دانلود کردم. سعی می کنم تا امکانات این نرم افزار رو که کار باهاش خیلی راحت و لذت بخش هست براتون توضیح بدم. وقتی نرم افزار رو دانلود کردید و اون رو اجرا کردید با صفحه زیر رو به رو میشید.

بهترین نرم افزار رایگان برای حفظ لغت زبان

دانلود نرم افزار حفظ لغت

سپس روی گزینه اصافه کردن کارت کلیک می کنید تا اولین کارت را وارد نمایید.

همین طور که ملاحظه می کنید به راحتی می توانید فارسی تایپ کنید، کلمه مورد نظر خود را بولد کنید و حتی در صورت نیاز تصویر هم وارد کنید. سپس گزینه اضافه کردن کارت جدید را انتخاب می کنیم و به صفحه اصلی باز می گردیم.

آسانترین نرم افزار برای حفظ لغت

آسانترین نرم افزار برای به خاطر سپردن لغت جدید

راحت ترین نرم افزار برای حفظ لغات جدید زبان انگلیسی

کلمه وارد خانه شروع شد و هر زمان که خواستید کلمات خودتان را مرور کنید می توانید روی گزینه یادگیری در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید که وارد صفحه زیر می شوید.
در قسمت تنظیمات می توانید مشخص کنید که آیا فقط کارت های خوانده نشده را مایل هستید بخوانید یا فقط کارت های موعد تکرار؟ یا همه آنها با هم؟
اگر روی قسمت برنامه ریزی کلیک کنید با صفحه زیر مواجه خواهید شد.

در اینجا می توانید مشخص کنید که دوست دارید لغات را با چه ترتیبی مرور کنید؟ گزینه های مختلفی برای مرور لغات وجود دارند. من خودم از گزینه تابع نمایی برای مرور لغات استفاده می کنم. در صورت نیاز، خودتان هم می توانید مشخص کنید که دوست دارید لغات را با چه ترتیبی مرور کنید
با کلیک روی شروع آزمون لغاتی که موعد تکرار آنها فرارسیده است به صورت اتوماتیک برای شما آماده می شود.

بهترین نرم افزار جعبه لایتنر برای کامپیوتر

شما یک به یک لغات را مشاهده می کنید و گزینه دیدن پاسخ را انتخاب میکنید.

در صورتی که معنی لغت را به درستی حدس زدید گزینه بله را انتخاب می کنید و این لغت وارد ستون بعدی جعبه لایتنر می شود و بعد از چند روز مطابق با برنامه ای که از قبل برای مرور کردن لغات انتخاب کرده اید، دوباره برای مرور مجدد برای شما آماده می شود و در صورتی که نتوانستید معنی آن را به درستی حدس بزنید گزینه خیر را انتخاب می کنید و این لغت در ستون اول این نرم افزار قرار خواهد گرفت تا بعدا آن را مجددا مرور کنید تا زمانی که معنی درست آن را یاد بگیرید.
در این نرم افزار یازده خانه وجود دارد و هر دفعه شما معنی لغت را درست حدس زدید یک خانه به جلو حرکت می کنید تا زمانی که به خانه یازدهم برسید.

هر روز که این جعبه لایتنر نرم افزاری را باز می کنید با چنین صفحه ای رو به رو می شوید.

جعبه لایتنر برای کامپیوتر

جعبه لایتنر کامپیوتری

و رنگ قرمز رنگ نشان می دهد که نوبت به مرور کدام لغت رسیده است و فقط کافی است نرم افزار را باز کنید و روی گزینه یادگیری کلیک کنید تا لغاتی که نوبت تکرار آنها فرارسیده است فراخوانده شوند و در صورتیکه معنی لغت را درست حدس زدید، کلمه مورد نظر یک خانه یا ستون به جلو حرکت میکند تا زمانی که به انتها برسد.

با این نرم افزار به راحتی می توانید کلماتی که نوشته اید را آرشیو کنید و خیلی راحت به آنها دسترسی داشته باشید.

می توانید فونت دلخواه خود برای تایپ کردن جملات را انتخاب کنید.

جعبه لایتنر آسان برای کامپیوتر

بعد از اینکه لغت خودتان را در آن وارد کردید روی گزینه ذخیره کردن کلیک کنید و گزینه save را انتخاب کنید. در محلی که برای ذخیره کردن مشخص نمودید یک فایل با پسوند jml. ساخته می شود. بعد از اینکه این فایل ساخته شد هر دفعه نرم افزار را باز نمودید روی گزینه بازکردن کلیک کنید و فایل ساخته شده را انتخاب کنید تا کلمات را مرور کنید.

همیشه از این فایل ساخته شده بک آپ داشته باشید تا اگر فایل اصلی از بین رفت تمام زحمات شما برای لغاتی که تلاش می کردید آنها را به خاطر بسپارید از بین نرود.

3 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. سلام.
    من نحوه مرور رو روی حالت نرمال گذاشتم، اما حالا تا خونه 17 هم تو نر‌م افزارم دارم! (و نه 11 تا خونه)
    روشهایی مثل نمایی زمان خیلی زیادی میبره و من می‌خوام مثلا در یک مدت 3 ماهه لغات رو به حافظه بلندمدتم ببرم، نه تو یک بازه بیشتر از یه سال! چه باید بکنم؟

    1. سلام. راستش من چون توی حالت نمایی استفاده می کنم الان رسیدم به خونه 12. نمیدونستم خونه هاش تا 17 تا هم جلو میرن. گر نمی خواید خونه ها افزایش پیدا کنند می تونید مثلا وقتی رسید به خونه دوازده، روی اون خونه کلیک کنید و لغاتی که در اون خونه هستند رو پاک کنید تا دوباره به خونه بعدی منتقل نشن. به نظر من اگر لغت رو درست یاد بگیرید، روی مدت زمانی که باید به حافظه بلند مدت منتقل بشن وسواس نداشته باشید. اگر درگیر زبان نباشید، حتی لغاتی که خیلی براشون هم زحمت کشیدید خیلی سریع فراموش میشن.

دیدگاهتان را بنویسید