نرم افزار JMemorize(جعبه لایتنر): بهترین نرم افزار حفظ و یادگیری لغت انگلیسی برای کامپیوتر

چه نرم افزاری رو برای یادگیری لغات جدید زبان انگلیسی انتخاب و دانلود کنیم تا خیلی سریع بتونیم کلمات رو مرور و حفظ کنیم و به آسانی به خاطر بسپاریم؟

در این مطلب قصد دارم در مورد آموزش کار با نرم افزار JMemorze (جی ممورایز)، یکی از بهترین و قوی ترین نرم افزارهای حفظ و مرور لغات انگلیسی صحبت کنم، که همون جعبه لایتنر دیجیتال من هست که به واسطه اون سعی می کنم تا لغات جدیدی رو که پیدا می کنم داخلش یادداشت کنم و لغات جدید رو هم مرور کنم.

برای دانلود نرم افزار JMemorize می تونید از این وبسایت استفاده کنید که خودم برای اولین بار از همین صفحه دانلود کردم. سعی می کنم تا امکانات این نرم افزار رو که کار باهاش خیلی راحت و لذت بخش هست براتون توضیح بدم. وقتی نرم افزار رو دانلود کردید و اون رو اجرا کردید با صفحه زیر رو به رو میشید.

نرم افزار برای حفظ لغت زبان

سپس روی گزینه اصافه کردن کارت کلیک می کنید تا اولین کارت را وارد نمایید.

بهترین نرم افزار رایگان برای حفظ لغت زبان

همین طور که ملاحظه می کنید به راحتی می توانید فارسی تایپ کنید، کلمه مورد نظر خود را بولد کنید و حتی در صورت نیاز تصویر هم وارد کنید.

اگر دوست دارید در مورد اینکه در دو طرف این کارت چه جملاتی یادداشت کنید و لغات جدید را از چه منابعی پیدا کنید و با تجربه من بیشتر آشنا بشید می تونید دو تا مطلب زیر رو هم مطالعه کنید.

منابع ارزان برای یادگیری لغات زبان
حفظ سریع لغات جدید

سپس گزینه اضافه کردن کارت جدید را انتخاب می کنیم و به صفحه اصلی باز می گردیم.
دانلود نرم افزار حفظ لغت

کلمه وارد خانه شروع شد و هر زمان که خواستید کلمات خودتان را مرور کنید می توانید روی گزینه یادگیری در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید که وارد صفحه زیر می شوید.

راحت ترین نرم افزار برای حفظ لغات جدید زبان انگلیسی

در قسمت تنظیمات می توانید مشخص کنید که آیا فقط کارت های خوانده نشده را مایل هستید بخوانید یا فقط کارت های موعد تکرار؟ یا همه آنها با هم؟

آسانترین نرم افزار برای حفظ لغت
اگر روی قسمت برنامه ریزی کلیک کنید با صفحه زیر مواجه خواهید شد.

آسانترین نرم افزار برای به خاطر سپردن لغت جدید

در اینجا می توانید مشخص کنید که دوست دارید لغات را با چه ترتیبی مرور کنید؟

گزینه های مختلفی برای مرور لغات وجود دارند. من خودم از گزینه تابع نمایی برای مرور لغات استفاده می کنم. در صورت نیاز، خودتان هم می توانید مشخص کنید که دوست دارید لغات را با چه ترتیبی مرور کنید.

با کلیک روی شروع آزمون لغاتی که موعد تکرار آنها فرارسیده است به صورت اتوماتیک برای شما آماده می شود.

بهترین نرم افزار جعبه لایتنر برای کامپیوتر

شما یک به یک لغات را مشاهده می کنید و گزینه دیدن پاسخ را انتخاب میکنید.

در صورتی که معنی لغت را به درستی حدس زدید گزینه بله را انتخاب می کنید و این لغت وارد ستون بعدی جعبه لایتنر می شود و بعد از چند روز مطابق با برنامه ای که از قبل برای مرور کردن لغات انتخاب کرده اید، دوباره برای مرور مجدد برای شما آماده می شود.

در صورتی که نتوانستید معنی آن را به درستی حدس بزنید گزینه خیر را انتخاب می کنید و این لغت در ستون اول این نرم افزار قرار خواهد گرفت تا بعدا آن را مجددا مرور کنید تا زمانی که معنی درست آن را یاد بگیرید.
در این نرم افزار یازده خانه وجود دارد و هر دفعه شما معنی لغت را درست حدس زدید یک خانه به جلو حرکت می کنید تا زمانی که به خانه یازدهم برسید.

هر روز که  جعبه لایتنر نرم افزاری را باز می کنید با چنین صفحه ای رو به رو می شوید.

جعبه لایتنر برای کامپیوتر

جعبه لایتنر کامپیوتری

و رنگ قرمز رنگ نشان می دهد که نوبت به مرور کدام لغت رسیده است و فقط کافی است نرم افزار را باز کنید و روی گزینه یادگیری کلیک کنید تا لغاتی که نوبت تکرار آنها فرارسیده است فراخوانده شوند و در صورتیکه معنی لغت را درست حدس زدید، کلمه مورد نظر یک خانه یا ستون به جلو حرکت میکند تا زمانی که به انتها برسد.

با این نرم افزار به راحتی می توانید کلماتی که نوشته اید را آرشیو کنید و خیلی راحت به آنها دسترسی داشته باشید.

می توانید فونت دلخواه خود برای تایپ کردن جملات را انتخاب کنید.

جعبه لایتنر آسان برای کامپیوتر

بعد از اینکه لغت خودتان را در آن وارد کردید روی گزینه ذخیره کردن کلیک کنید و گزینه save را انتخاب کنید. در محلی که برای ذخیره کردن مشخص نمودید یک فایل با پسوند jml. ساخته می شود. بعد از اینکه این فایل ساخته شد هر دفعه نرم افزار را باز نمودید روی گزینه بازکردن کلیک کنید و فایل ساخته شده را انتخاب کنید تا کلمات را مرور کنید.

همیشه از این فایل ساخته شده بک آپ داشته باشید تا اگر فایل اصلی از بین رفت تمام زحمات شما برای لغاتی که تلاش می کردید آنها را به خاطر بسپارید از بین نرود.

15 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

 1. سلام.
  من نحوه مرور رو روی حالت نرمال گذاشتم، اما حالا تا خونه 17 هم تو نر‌م افزارم دارم! (و نه 11 تا خونه)
  روشهایی مثل نمایی زمان خیلی زیادی میبره و من می‌خوام مثلا در یک مدت 3 ماهه لغات رو به حافظه بلندمدتم ببرم، نه تو یک بازه بیشتر از یه سال! چه باید بکنم؟

  1. سلام. راستش من چون توی حالت نمایی استفاده می کنم الان رسیدم به خونه 12. نمیدونستم خونه هاش تا 17 تا هم جلو میرن. گر نمی خواید خونه ها افزایش پیدا کنند می تونید مثلا وقتی رسید به خونه دوازده، روی اون خونه کلیک کنید و لغاتی که در اون خونه هستند رو پاک کنید تا دوباره به خونه بعدی منتقل نشن. به نظر من اگر لغت رو درست یاد بگیرید، روی مدت زمانی که باید به حافظه بلند مدت منتقل بشن وسواس نداشته باشید. اگر درگیر زبان نباشید، حتی لغاتی که خیلی براشون هم زحمت کشیدید خیلی سریع فراموش میشن.

 2. سلام
  یه سوال داشتم امکان ذخیره صدا هم هست؟ اگر نه امکانش هست نرم افزاری معرفی کنید که صدا را هم ذخیره کند.
  با سپاس

 3. با سلام
  اندازه فونت در متن کارتهای جدید را نمیشود تغییر داد و بسیار کوچک است به گونه ای که به زحمت میتوان از روی صفحه خواند.

 4. سلام
  خسته نباشین
  میگم راهی هست که تمام واژه ها رو برای هر روز، یکباره بیاره و نه به شکل تکه تکه؟ مثلا اگه قرار هست 200 واژه دوره بشه همه رو ساعت دوازده شب بیاره و نه به شکل پراکنده در طول روز

  1. سلام. فکر نکنم. من اون موقع که باهاش کار می کردم سعی می کردم تو زمان های استراحت بازش کنم و بررسیش کنم. مهم دوره کردنه کلمات هست و روی اینجور چیزا وسواس نداشته باش.

  1. سلام. فکر نمی کنم همچین امکانی وجود داشته باشه برای این نرم افزار. حداقل من بلد نیستم

 5. سلام ممنون از راهنمایی های مفیدتون. ببخشید من قسمت تنظیمات رو پیدا نمی کنم متاسفانه

دیدگاهتان را بنویسید